26 Feb 2014

Outfits 26/2/2014

Sluníčko krásně hřálo a my už se nemůžeme dočkat, až bude jaro a s ním i jarní outfity. Focení looků v zimě je totiž celkem náročné a navíc musí být zvládnuto hodně rychle, protože ve většině případů dost mrznem :/

The sun was shining and we can't wait for Spring to come and Spring outfits to wear. Shooting looks in Winter is quite challenging and must be done quickly, so that we don't freeze :/

TESSIE

Měla jsem na sobě poprvé svoje kotníkové botky z Tally Weijl na 13 cm podpatku a musím říct, že to opravdu nebudou botky na běhání po Praze :D Kalhoty jsou z H&M, křivák z Bershky a cami top z F&F. Černobílý look jsem doplnila náhrdelníkem Rings&Tings složeným ze tří různých chainů - koukněte se na ostatní doplňky ZDE.

I've tried walking in my new Tally Weijl 13 cm heels for the first time and I must say that these shoes are not meant for busy running through Prague :D Pants are H&M, jacket Bershka and cami top F&F. I completed this black&white look with my new necklace from Rings&Tings which is made from three different chains - check out their website for more accessories HERE.

instagram: @tessie93


ADELA // Rebel with a Cause
instagram: @adelaka

Krásný počasí nám vyšlo! Přesto ale byla zima a byl to další z našich rychlých shootů...a já měla co dělat, abych si vybrala nějaké fotky, co by se mi líbily. :D Každopádně, mám na sobě šedý ''Rebel'' crop top z Bershky, oblíbené doplňky z Rings and Tings (chain a náramek), brýle jsem ukradla mýmu ex a botky od něj zase dostala (Jeffrey Campbell inspired). 

It was a beautiful weather that day, however, it was cold and it was our another speedy-shooting...and I had trouble choosing pictures I liked. :D Anyway, I am wearing red Rebel crop top from Bershka, my favourite accessories from Rings and Tings (chain and bracelet), the sunglasses are stolen from my ex and the shoes were a gift from him (Jeffrey Campbell inspired).


HYPE1 comment:

Translate

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...