21 May 2014

OUTFITS 20/5/2014

Adéla

instagram: @adelaka

Z dnešního looku mám radost :) z Oasap.com mi prislo tohle nádherné triko 23! Hrozně se mi líbí sladění trendu dresů s jarním trendem květin. Přikládám jeden gif, na který jsem si ted vzpomněla. :D No a co, květiny prostě k ženám patří! Asi to bude další Trend of the week, hh. K tričku jsem zvolila světle modré kalhoty z H&MConversky a bílé hodinky Geneva.

I am really excited from todays look :) I have ordered this stylish 23 t-shirt from Oasap.com! I love the combination of jersey and spring floral trends. I am enclosing one gif, which associated me my previous sentence. :D And what, florals simply belong to women! I guess that is going to be my next Trend of the week, hh. I am also wearing light blue trousers from H&M, shoes are Converse All Stars and my watches are Geneva.

Love her :D 

BUY THE T-SHIRT HERE -> OASAPTessie

instagram: @tessie93

Poprvé jsem vytáhla svoje vysněné lita podpatky z H&M (které jsem sehnala asi za 200 Kč na votocvohoz.cz) a už se hrozně těším, až je budu nosit v létě :) Díky tlustému podpatku se na nich chodí dobře, tak snad si nezlomím nohu.. Celý outfit jsem sladila do tělova. Bílé kalhoty jsou z Tally Weijl, basic tričko s výstřihem do V a kabelka jsou z H&M.

This was the first time I wore my beautiful lita heels from H&M (which I got for a way smaller price on czech second hand website votocvohoz.cz) and I'm beyond excited to wear them in Summer :) The heel is quite thick so I hope I won't break my leg.. The whole outfit is in nude colours this time. White pants are from Tally Weijl, V-neck basic top and handbag are from H&M.
2 comments:

Translate

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...