22 Dec 2015

PARIS

Zdravím všechny!

V rámci prokrastinace jsem si před tím, než se budu muset pustit do balářky, udělala chvilku na report z Paříže, kde jsem byla na víkend a splnil se mi tak velký sen! Po listopadových událostech to celé bylo trošku tabu téma. Názory se lišily, rodiče nám to vesměs nejdřív zakázali a i spousta známým to přišlo jako špatný nápad, ale zároveň se našlo i hodně lidí, co nás podporovalo a zkrátka jsme si to nenechaly zkazit a užily si to na maximum, za což jsem nejvíc ráda :) Pokud mě sledujete na instagramu, spoustu fotek jste už mohli vidět tam, ale i tak bych nějaké chtěla uveřejnit ještě tady a podělit se s vámi o svoje myšlenky a zážitky :)


S kamarádkou  @adelxk jsme si zájezd koupily přes slevový portál pepa.cz a jely s agenturou CK METAL. Cesta byla autobusem, ale zázračně se mi v obou případech podařilo usnout, takže to docela šlo :D První den nás autobus vyplyvnul před Trocadero, odkud je krásný výhled na Eiffelovku a u ní jsme taky měly přes 2 hodiny rozchod. Obešly jsme ji tedy ze všech možných stran a tý výhledy byly vážně boží! Dopoledne nám trochu zkazil vítr a déšť, ale po zbytek zájezdu už pak bylo krásně :) A i kdyby padaly trakaře, stejně by mi to můj sen nezkazilo!Docela fajn lokalita na bydlení, ne?


Do pařížských domů jsem se zamilovávala už dlouhou dobu z fotek na instagramu, ale naživo jsou ještě krásnější <33

Odpoledne jsme měly okružní plavbu lodí po Seině a pak se přesunuly k Champs Elysées, kde je tisíce obchodů a dloooouhé vánoční trhy, ale bohužel, bylo málo času, takže jsme bulvár jentak proběhly a nestihly ani vylézt na Vítězný oblouk, odkud je taky skvělý výhled -  na celou Paříž víkend zkrátka opravdu nestačí :( Navíc, ani se nám nepovedlo vidět bulvár v noci, je totiž jinak krásně ozdoben. Pokud chcete víc než jen vylézt na Eiffelovku a hodit oko na nejznámější památky. Budu tam muset zkrátka brzy znova!Most Alexandra III.


Přenádherná vánoční výzdoba v luxuním obchodním domě Galleries Laffayette

Večer jsme zakončily ve čtvrti Montmartre, kde jsme už za tmy viděly baziliku Sacré Coeur, nakoupily suvenýry v roztomilých obchůdcích a na úplný závěr se ještě zastavily před kabaretem Moulin Rouge. Btw, vedle něj se nachází pochybná ulice plná sexshopů a podniků, což jsem sice zažila už třeba v Amsterdamu nebo Frankfurtu, ale o Paříži jsem to netušila a trošku mi to mou představu o ní pošpinilo :DDruhý den jsme začaly prohlídku zámku Versailles, kde se mi líbilo šíleně! Výzdoba se může někomu zdát kýčovitá.. Tedy, ona kýčovitá je, ale asi tak moc, až je to krásné. Snad se mnou někdo budete souhlasit. Ze všeho čiší luxus a jakožto marble-lover jsem se tam cítila jak v ráji! Mrkněte na film Marie Antoinette s Kirsten Dunst a Jamiem Dornanem, v létě je jako třešnička na dortu jeho krásná rozkvetlá zahrada.

Úžasný zrcadlový sál!
Po zámku nám zbývaly ještě dvě nejznámější památky a to chrám matky boží Notre Dam a muzeum Louvre. Hrozně jsem se chtěla podívat nahoru na věže, ale opět nebyl čas, takže připisuju na seznam pro příští návštěvu. Do Louvru jsme se naštěstí podívat stihly a tak můžu říct "Viděla jsem Monu Lisu!" Je až vtipné, kolik povyku se nadělá kvůli tak malému obrázku, když v muzeu najdete stovky desetkrát větších a na vytvoření náročnějších děl. Jo a znáte Classical art memes? :D Tak v tom případě Louvre doporučuju! Nasmějete se tam dosyta :))

Jinak, Paříž jsem si zamilovala, ale Pařížany trochu míň. Vážně je pravda, že neradi mluví anglicky. No není to ta nejvíc nelogická věc na světě? Že Pařížanka ve stánku s časopisy 100 metrů od Louveru nechce mluvit anglicky a dá vám přednášku o tom, že je Francouzka a mluví tedy francouzky? A přijde tak radši o kšeft? Za mě velké mínus. Představa, že v centru Prahy někdo odmítne mluvit anglicky je vážně divná.Poslední zážitek před odjezdem byl výhled na Paříž z mrakodrapu Montparnasse. Ten mi vzal dech, vážně nádherný. Měla jsem na krajíčku, když jsme se s Paříží musely rozloučit :( Doufám, že se tam brzy podívám zase, nejlépe hned na jaře nebo v létě, uvidíme, jak na tom budu se školními povinnostmi. Byly jste někdy v Paříži? 


See you soon, Paris <3

18 comments:

 1. Paříž je krásná, šíleně se mi líbí architektura! A tak trochu chápu obě strany, na druhou stranu člověk by pak musel být jen doma, protože podobná věc se bohužel může stát kdykoliv a kdekoliv:/ a kdyby si měl člověk kvůli tomu odepřít tak skvělou věc jako je cestování, to by byla škoda

  ReplyDelete
 2. Hrozně krásný fotky! Je super, že sis to užila a oceňuju že jako jedna z mála v souvislosti s Paříží nerozmazáváš ten útok. Za to palec nahoru. Přeju šťastný a veselý :)

  ReplyDelete
 3. Jee ta fotka :)) skoda ze vypadam jak matlak:D

  ReplyDelete
 4. jééé, kráááása! hned bych jela!! :)) Přeju krásné Vánoce :)

  SWEET CHILLI

  a zvu tě na VÁNOČNÍ GIVEAWAY v hodnotě 6.000,- :)

  ReplyDelete
 5. Krásne fotky :) Paríš musel byť okúzlujúci :)) Veľmi rada by som sa tam išla pozrieť :)
  partofnicol.blogspot.sk

  ReplyDelete
 6. moc hezké fotky :) bohužel po tom co se za poslední rok v Paříži událo se mi tam moc nechce, přeci jen to ve mně značný strach vyvolává :( ale moc ráda bych Paříž a Francii navštívila, vždycky to bylo jedno z mých vysněných míst, kam se chci podívat :)

  Konec roku, konec prokrastinace?

  ReplyDelete
 7. Paríž je skvelý! Bola som tam, ale určite pôjdem raz znovu :)
  The Noela

  ReplyDelete
 8. Hey, thanks for another great piece of content. The way you highlighted the problem of completing multiple assignments simultaneously is commendable. One way to deal with this never-ending struggle is hiring the ingenious Assignment Help Canada experts of the MyAssignmentHelpAU platform. Their experience and knowledge come quite handy in composing comprehensive outcomes that can fetch the highest possible grades.

  ReplyDelete
 9. Huge business associations can employ specific people as a trade-off for worthwhile installment for keeping their accounting records. In any case, medium and more modest business associations can't employ numerous gifted accountants to monitor their accounting rehearses. matlab assignment help

  ReplyDelete
 10. Surfing the valuable and industry oriented content is my choice. That’s why I am internet savvy to know to dig out the amazing piece to increase our experience. Our Assignment Help Service chain is doing the best approach to let reflect valuable content effort in their work.

  ReplyDelete
 11. After writing the assignment, it is being minded different stages and the mistakes are being eliminated whenever tracked down any. Indeed, even the littlest slip-up is eliminated prior to conveying it to students. AutoCAD Assignment Help ensures that the substance is liberated from any literary theft. Likewise is being minded different stages and affirmation is given. Prior to conveying it to students every one of the mistakes are being taken out. A group of specialists finishes the assignment before the deadline. visit - my assignment help

  ReplyDelete
 12. A professional Assignment Expert can make your work so easy by writing a complete college assignment for you.
  Assignment Expert

  ReplyDelete
 13. Thanks for sharing, Are you in search of affordable assignment help in Canada? Now stop wondering as the Sample Assignment is here to take all your trouble and help you in your academics at an affordable price range. They believe in serving the students, introducing multiple offers and discounts to minimize the price that suits everyone. Sample Assignment is considered the most popular among scholars due to its Online Assignment Help. If you are concerned about who can do my homework, then you are at the right place. These experts can help you provide the blemishes and error-free work within the time frame.

  ReplyDelete
 14. Thanks for sharing your thoughts; I clearly admire your efforts and I am looking ahead to your subsequent write ups thanks so much for sharing.- csc101 past question

  ReplyDelete
 15. Assignment writing services uk are becoming more and more popular among students in the UK. They offer a convenient and reliable way for students to get their assignments completed on time and with high quality. These services provide experienced writers who have expertise in different fields, so you can be sure that your assignment will be written to a high standard. With assignment writing services uk, you can rest assured that your assignment will be completed with accuracy and efficiency.

  ReplyDelete

Translate

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...