26 Aug 2014

OUTFITS 26/8/14

Adéla

instagram - @adelaka

Dnešní street look jsme nemohly nafotit jinak než před gráfkama. Myslím, že to perfektně doladilo můj outfit. Mám nové kožené kalhoty ze Zary, a když si je na sebe vezmu, hned se cejtím jak badass. :D Jsou úžasně pohodlné a mají luxusní detaily, dva postranní stříbrné zipy, bohužel se nám je nepodařilo hezky zachytit. K takovým kalhotám samozřejmě patří stylové tenisky, takže jsem šáhla po svých šedočerných Jordnech on Nike. Bílý top je z F&F a doplňky už znáte, od oblíbených Ringů.

Today's street look had to be shooted in front of some graffiti. I think, it perfectly fine-tuned my outfit. I am wearing my new leather pants from Zara, which are supercomfortable and I feel very badass in them. :D They have very cool details - side silver zippers, which we, unfortunately, didn't manage to capture properly. I had to match theese pants with stylish sneakers, so I picked my black and grey Jordan's Flight form Nike. White top is from F&F and accessories are Rings & TingsJ's on my feet, so get like me 
Tessie

instagram - @tessie93

Počasí zklamalo a musela jsem vymyslet outfit, který bych si vzala spíš na začátku podzimu než v létě. Ale změna je občas fajn, vyvětrat taky nějaké tmavší kousky (řekla jsem si totiž původně, že v létě vůbec černou nosit nebudu). Zítra odjíždím na dovolenou, tak doufám, že tam budu mít ještě možnost si nějaké letní oblečení na sebe vzít a snad budou i fotky :) Černá bundička (Bershka) byl asi nejlepší kauf této sezony - hodí se uplně ke všemu a nosím jí hrozně ráda. Nové tmavě modré jeggings jsou z C&A, top je z New Yorkeru, podprsenka s cool detaily (která bohužel není moc vidět) je z Tally Weijl a černé sandálky na podpatku z Ebay.

The weather was really bad so I had to wear an outfit that I would normally wear in the middle of Autumn. It's a nice change to wear something in darker colours once in a while (I originally didn't want to wear anything black the whole Summer). I'm leaving for a vacation tomorrow and I hope I'll be able to wear some of my summer pieces and there will hopefully be some photos :) This black jacket (Bershka) is the buy of the season - it matches everything and I really like it. My new dark blue jeggings are C&A, top is from New Yorker, bra with cool details (which you can barely see) is from Tally Weijl and my black heeled sandals from Ebay.Tady je podprsenka lépe vidět // Here is the bra more visible

@tessie93
6 comments:

 1. Krásné outfity!
  http://jeanne-s-world.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 2. Outfity jsou vážně povedené :) Z každého outfitu jsem z něčeho nadšená :) U prvního jsou to kalhoty, u druhého podprda :)

  ReplyDelete
 3. Thanks for writing such a good article. Complete with valuable information and interesting details. Thank you for sharing this useful information. How do you determine how many actions you will take per minute? If you want to know more about APM Test Games in practical terms, read this profile. Feel free to share this.

  ReplyDelete

Translate

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...