22 Apr 2014

OUTFITS 22/4/2014

Tessie

instagram: 
@tessie93

No more black outfits  for the rest of the Spring & Summer! This is my last black look and from now on, my looks are going to be only colorful (maybe with a bit of black, but no more all black everything if you know what I mean :D). Don't get me wrong, I like black, but mainly in Winter. This weather and atmosphere diserves some colors! I was so happy to find the V-shaped cami top (New Yorker) I wanted for so long that I bought it both in black and white. Ankle heels are Tally Weijl and my beautiful chain necklace is from Rings & Tings and you can find it HERE.

Po zbytek jara a léta už žádné černé outfity! Tohle je můj poslední černý look a od teď už budou jen barvičky (možná třeba černé doplňky nebo menší prvky, ale zkrátka už ne all black everything, jestli víte jak to myslim :D) Nechápejte mě špatně, mám ráda černou, ale nejvíc v zimě, kdy se ve většině případů hodí k mým pocitům, ale tohle počasí a atmosféra si zaslouží barevnější oblečení! Byla jsem strašně ráda, že jsem našla tenhle cami top s výstřihem do V (New Yorker) , že jsem si ho musela koupit i v bílé. Botky jsou z Tally Weijl a chain z Rings & Tings - můžete ho najít TADY.


Adela
instagram: @adelaka

Last time, I promised you whole white look and I did wanted to make one, but when I was getting dressed for this photosoot, I noticed that my white jeans looked more like grey ones. These bright things, they are beautiful but get dirty once you wear them. Or is it just my problem? :D ...
So today I am wearing pastels - light pink cami top from Topshop, jeans and cardigan are H&M and shoes from Baťa. The clutch is from some facebook e-shop.

Minule jsem vám slíbila celý bílý outfit, a také jsem měla krásný připravený, ale když jsem se oblíkala na focení, tak jsem si všimla, že už moc jako bílé nevypadají... :D Tyhle světlé oblečky, jednou si je vezmete ven a hned jsou zašmudlané. Nebo je to jen můj problém? :D ...
Takže jsem vytáhla pastelové barvy - světle růžový cami top z Topshopu, džíny a cardigan z H&M, psaníčko z nějakého facebook e-shopu a boty od Bati. 


1 comment:

Translate

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...