6 Apr 2014

OUTFITS 6/4/2014

Adela
instagram: @adelaka


Konečně je počasí na sukní! Dnešní look je svěží, inspirovaný jarem. Skloubila jsem bílý trend a kůži, právě teď dva moje nejoblíbenější. Příště se asi můžete těšit na celý bílý look, protože to prostě miluju. A co mám teda dneska na sobě?
ENG/ Skirt-weather is here, finally! Today's look is fresh, inspired by spring. I mixed white trend and leather tred, which are my favourites these days. My next look will probably be whole white, because I just love it. And what am I wearing today? 

4. Trojitý masivní náhrdelník - značka Rings and Tings - další náhrdelníky tady 
5. Jeffrey Campbell inspirované Lita - od mého přítele <3

ENG/
1. Vintage Geo Sweater - brand OASAP - shop here
4. Tripple Massive Necklace - brand Rings and Tings - shop necklaces here 
5. Jeffrey Campbell inspired Litas - from my boyfriend <3

Jsem nadmíru spokojená s oblečky z OASAP, za skvělou cenu jsem dostala krásné, stylové věci, které jsou ještě velmi kvalitní, takže doporučuji, mají tam mnoho stylových kousků! A můj nový náramek od Ringů prostě zbožňuju, myslím, že je to dokonalej kousek.
ENG/ I am extremly satisfied with the clothes from OASAP. I got beautiful and stylish things, in high quality, for very great price on top! I reccomend OASAP, the've got lots of stylish pieces. And my new bracelet from Rings and Tings? I totally love it, i think it's a perfect piece. :) 

Tessie

As I've mentioned in some previous articles, I'm not really a 'skirt-type' of person. I've bought this leather one (Mohito) about some months ago, but I wasn't brave enought to wear it - this was a premiere. I must say that it is a great piece of clothing to combine with heels or sneakers and I won't sell it as I thought I would. The top is DIY, I've found the text on tumblr and had it printed on a top. I had almost forgotten I had it in my closet, so I had to wear it now as it looked good with my lilac nails (love this colour at the moment). Those amazing rings are from Rings & Tings and you can find them HERE <3

Jak už jsem v dřívějších článcích psala, nejsem zrovna sukňový typ. Tuhle koženou sukni (Mohito) mám už několik měsíců, ale ještě jsem se ji neodvážila vzít ven - tohle byla premiéra. Musím říct, že je to super kombinovatelný kousek jak s podpatky tak s Converskami a určitě ji nebudu prodávat, jak jsem si myslela :) Top je DIY, obrázek s textem jsem našla kdysi na tumblr a hrozně se mi líbil, tak jsem si ho nechala natisknout na triko. Skoro jsem na něj zapomněla, tak jsem ho teď musela využít ke svým šeříkově fialovým nehtům (tu barvu teď zbožňuju). Super prstýnky jsou z Rings & Tings a můžete je najít TADY <3

instagram:  @tessie93


9 comments:

 1. Adela - I love your nails, white is soo lovely right now!
  Tessie - The rights are perfect :D

  Nice post!!

  ReplyDelete
 2. Nice pics and outfits! Lovely blog!

  http://www.MARTASFASHIONDIARY.com/

  ReplyDelete
 3. i'm so in love with the leather skirt from the first look:)

  lots of love xx

  ReplyDelete
 4. Krásný outfit Adel! ta sukně je boží! moc ti to sluší!

  ReplyDelete
 5. I love your Jeffrey Campbell !! :)

  xx
  http://awindowonmyuniverse.blogspot.fr

  ReplyDelete
 6. úžasné outfity. môžem len závidieť

  follow me pls:
  anahjalliyah.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Very beautiful the first look, the leather skirt one.

  ReplyDelete
 8. YoBit allows you to claim FREE COINS from over 100 distinct crypto-currencies, you complete a captcha one time and claim as much as coins you want from the available offers.

  After you make about 20-30 claims, you complete the captcha and keep claiming.

  You can click on claim as much as 50 times per one captcha.

  The coins will stored in your account, and you can exchange them to Bitcoins or Dollars.

  ReplyDelete

Translate

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...